Ako pripraviť svoje plechové miláčiky na leto:

Karoséria a interiér vozidla

Tohtoročná zima bola síce k motoristom veľmi mierna, ale aj tak si naše automobily po zime zaslúžia okrem obligátneho prezutia pneumatík na letné aj nejakú tú ďalšiu starostlivosť. Investície sa vám môžu bohato vrátiť. V kontrole a starostlivosť o váš automobil vám môžu pomôcť Auto Kelly Autoservisy.

klimatizace

Karoséria a exteriér vozidla

V zimnom období najviac trpia karosérie vášho vozidla. Je to vcelku pochopiteľné, pretože práve karosérie nás pred nepriazňou zimného počasia chránia. Najväčším problémom pre karosériu je samozrejme chemický posyp - solenie a mechanické nečistoty, ktoré na nej v najrôznejších záhyboch uľpievajú.

Doslova katastrofou sú rôzne drobné poranenia laku od inertného posypu a kamienkov, ktoré dokážu lak doslova zlikvidovať. Začnite teda po zime s dôkladnou očistou a ošetrením karosérie. Bežné umytie v automatickej kefovej umývačke nie je zrovna to pravé. Vezmite svoje vozidlo aspoň na tlakové umývanie a starostlivo umyte všetky záhyby, kam sa s tlakovou vodou dostanete. Ideálne by bolo, samozrejme celý automobil zdvihnúť a opláchnuť ho zospodu, ale nie každý motorista má také možnosti. Pri čistení nezabudnite vlhkou handrou starostlivo utrieť miesta okolo dverí a tiež v motorovom priestore a na vstupe do batožinového priestoru. Všade tu sa pod usadenou nečistotou môže tvoriť korózia. Skontrolujte lak karosérie na exponovaných miestach, ako je najmä hrana prednej kapoty, prahy, okolie bicyklov, a miesta s poškodeným lakom ošetrite opravnou sadou s farbou. Ak sa na to necítite a máte strach, že sami opravu nezvládnete, obráťte sa na servis. Z malého a neošetreného problému sa časom pravdepodobne stane rozsiahla korózia. Očistený lak potom ošetrite niektorým z voskov, ktorých nájdete v ponuke Auto Kelly veľké množstvo.

Vašu pozornosť si zaslúžia aj gumové tesnenia okolo dverí. Utrite ich po zime vlhkou handrou, zbavte ich zvyškov soli a ošetrite ich prípravkom na gumové tesnenia, ktorý im výrazne predĺži životnosť. Pozornosť venujte aj osvetlenie vozidla, kde skontrolujte funkčnosť, a tiež to, či napríklad hmlové svetlomety neutrpeli nejaký úder od posypového materiálu. Je tiež čas posúdiť, či si už vaše svetla nezaslúžia renováciu povrchu, ktorá za niekoľko desiatok eur odstráni ich zašedlosť, vráti im nový vzhľad a výrazne zlepší svetelné parametre. Mnoho zo servisov siete Auto Kelly autoservis tuto službu ponúka.

Opýtajte sa odborníkov z Auto Kelly
Ako vám môžeme pomôcť?

Koncept Auto Kelly Autoservis

Združenie nezávislých autoservisov, s viac ako 60 členmi po celej Slovenskej republike, ponúka zákazníkom kvalitnú alternatívu k autorizovaným autoservisom, bez akéhokoľvek kompromisu v kvalite dielov alebo úrovni poskytnutých služieb.
Náhradné diely potrebné k oprave vozidla sú do Auto Kelly Autoservisov vozené niekoľkokrát denne, zákazník tak u nás nemusí na opravené vozidlo dlho čakať!