Ako pripraviť svoje plechové miláčiky na leto:

Klimatizácia pomáhá

Tohtoročná zima bola síce k motoristom veľmi mierna, ale aj tak si naše automobily po zime zaslúžia okrem obligátneho prezutia pneumatík na letné aj nejakú tú ďalšiu starostlivosť. Investície sa vám môžu bohato vrátiť. V kontrole a starostlivosť o váš automobil vám môžu pomôcť Auto Kelly Autoservisy.

klimatizace

Klimatizácia

Klimatizácia vo vašom vozidle môže tiež veľmi pomôcť bezpečnosti prevádzky, ak je správne používaná. Možno sa budete čudovať, ale mnoho vodičov vôbec nevie, ako ju má správne nastaviť. Často sa tak stretávame s tým, že ju vodiči majú v letných mesiacoch nastavenú na najnižšiu úroveň a jej striedavým zapínaním a vypínaním sa snaží regulovať si hladinu chladu v kabíne vozidla. To je samozrejme zle, a ak nemáme automatickú klimatizáciu, kde si nastavíme požadovanú teplotu, tak by sme si otočným ovládačom mali tiež nastaviť ideálnu úroveň chladenia a tú potom bude naše vozidlo udržiavať. Kvalitne nastavená a ošetrená klimatizácia prispieva k bezpečnosti tým, že vodič nie je za jazdy v letných horúčavách toľko unavený a má oveľa menšiu pravdepodobnosť, že ho napríklad postihne mikrospánok, či chvíľková slabosť, ktorá býva príčinou mnohých tragických nehôd. Venujme teda funkciu klimatizácie po zimnej prevádzke pozornosť, nechajme si ju odborne vyčistiť a dezinfikovať a prípadne doplniť chladivo, ktoré môže drobnými netesnosťami postupne zo systému unikať. Určite vám s tým radi pomôžu v servisoch siete Auto Kelly a kontrola a doplnenie klimatizácie vás bude stáť len niekoľko desiatok eur.

Chvíľa, ktorú venujete vášmu vozidlu po zime, pre vás môže byť dobrý relax, ale hlavne veľmi dobrá investícia. Včasným zásahom môžete ušetriť tisíce a predídete väčšiemu poškodeniu. Pomôcť vám v tom môžu prípravky, ktoré zakúpite v predajniach Auto Kelly, a v prípade väčších opráv vám radi poradia automechanici v autoservisoch siete Auto Kelly Autoservis.

Opýtajte sa odborníkov z Auto Kelly
Ako vám môžeme pomôcť?

Koncept Auto Kelly Autoservis

Združenie nezávislých autoservisov, s viac ako 60 členmi po celej Slovenskej republike, ponúka zákazníkom kvalitnú alternatívu k autorizovaným autoservisom, bez akéhokoľvek kompromisu v kvalite dielov alebo úrovni poskytnutých služieb.
Náhradné diely potrebné k oprave vozidla sú do Auto Kelly Autoservisov vozené niekoľkokrát denne, zákazník tak u nás nemusí na opravené vozidlo dlho čakať!