Ako pripraviť svoje plechové miláčiky na leto:

Akumulátor a prevádzkové kvapaliny

Tohtoročná zima bola síce k motoristom veľmi mierna, ale aj tak si naše automobily po zime zaslúžia okrem obligátneho prezutia pneumatík na letné aj nejakú tú ďalšiu starostlivosť. Investície sa vám môžu bohato vrátiť. V kontrole a starostlivosť o váš automobil vám môžu pomôcť Auto Kelly Autoservisy.

klimatizace

Akumulátor a prevádzkové kvapaliny

Vašu kontrolu po zime si zaslúži tiež akumulátor vášho vozidla, ktorý mohol byť zvýšeným zimným zaťažením poškodený. Skontrolujte jeho kontakty, či nie sú zoxidované, a prípadne ich utrite a ošetrite mazadlom, ktoré odpudzuje vodu. Kontrolu určite venujte tiež prevádzkovým kvapalinám, ako je chladiaca kvapalina a zmes do ostrekovača, kde je vhodné vymeniť náplň za letné, ktorá výrazne lepšie odstraňuje nečistoty z čelného skla, ako sú napríklad muchy. Tie nás v jarnom období začnú trápiť a čelné okno od nich prestane byť špinavé zase až s príchodom zimy.

Veľmi dobre vám s čistením čelného okna pomôžu nové kvapaliny do ostrekovačov z rady Starline s nano efektom tekutých stieračov. Rozdiel spoznáte po prvom ostreknutí okna. Aby bolo vaše okno ideálne čisté, tak nezabudnite vymeniť lišty stieračov, ktoré môžu byť po zime už riadne stvrdnuté, a aj keď ešte držia tvar a nestrapkajú sa, tak už dávno neposkytujú takú kvalitu stierania, ako tie nové. U čelného okna si dajte chvíľku práce a dôkladne ho utrite napríklad utierkou z mikrovlákna s vhodným čističom okien i zvnútra. Na čelnom skle sa vám počas zimy pravdepodobne vytvorila mikro vrstvička od vlhkosti v kabíne, ktorá dokáže s ostrým jarným slnkom dokonale oslepiť vodiča. S očistením čelného skla si naozaj dajte prácu, výrazne tým prispejete vašej bezpečnosti. U prevádzkových kvapalín vo vašom vozidle samozrejme odporúčame skontrolovať hladinu oleja, ktorá by mala byť na mierke medzi ryskami. Môžete tiež skúsiť posúdiť, či do oleja v motore nepreniká chladiaca kvapalina, čo by značilo poškodené tesnenie pod hlavou alebo inú, vážnejšiu závadu. Spoznáte to, keď odskrutkujete viečko pre dolievanie oleja na motore a na jeho spodnej strane by sa objavila biela kašovitá hmota - emulzia. To je zle, a môže to znamenať problém. Neváhajte sa potom obrátiť na autoservis so žiadosťou o kontrolu.

Opýtajte sa odborníkov z Auto Kelly
Ako vám môžeme pomôcť?

Koncept Auto Kelly Autoservis

Združenie nezávislých autoservisov, s viac ako 60 členmi po celej Slovenskej republike, ponúka zákazníkom kvalitnú alternatívu k autorizovaným autoservisom, bez akéhokoľvek kompromisu v kvalite dielov alebo úrovni poskytnutých služieb.
Náhradné diely potrebné k oprave vozidla sú do Auto Kelly Autoservisov vozené niekoľkokrát denne, zákazník tak u nás nemusí na opravené vozidlo dlho čakať!